Zvířecí farma (Animal Farm)- George Orwell

2. května 2010 v 11:15 | Bulletin |  Čtenářský koutek
Není to nějaká obyčejná pohádka o zvířatech, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to satirická alegorie, která má popisovat vládu za Stalina, je to napsané fotmou bajky a každé zvíře tam představuje někoho významného v dějinách.
A o čem to je? Zjednodušeně říci, že se zvířata vzbouřila prodi lidem a vyhnala je z jejich farmy. Byla tak započata revoluce. Ze začátku si byli všichni rovni, tak jak to chtěli napočátku. Později se ale začala prosazovat dvě prasata: Kuliš (Snowball) a Napoleon. Kuliš měl znázorňovat Trockije a Napoleon Stalina. Později Napoleon Kuliše vyhnal a začal si vládnout svým způsobem. Zvířata na farmě byla tak hloupá a nevzdělaná, takže nevěděla, zda to tak má být, zda je to dobře. Napoleon začal vyvražďovat zvířata, trápit je krutou prací ve vlastní prospěch. Nakonec se prasata začala stýkat s lidmi a nakonec prasata byla jako lidé: chodili po dvou nohách, popíjeli pivo a spali v postelích.
Je to bilingvní vydání (pravé stránky česky, levé anglicky), můžete si tedy procvičit angličtinu, rozumět není nijak obtížné. Důležité je, abyste chápali dvojsmysl této knihy, o tom to je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama